• Müşteri Hizmetleri
    05368460882

Fiberglass Ürünler

Fiberglass Ürünler Hangileridir?

Cam elyafı adıyla da bilinen fiberglass malzeme tamamen ham maddelerden üretilen bir üründür. Cam ipliği olan fiberglas malzeme alüminyum, kireç taşı, magnezyum karışımlarıyla elde edilir. Belli bileşenlerden oluşan fiberglas cam kırıntıları, atık camlardan oluşan lifler şeklindedir. Camla güçlendirilen fiberglas dayanıklılığı ile değerlendirilmektedir. Cam elyafı Amerika da geliştirilmiştir. Kullanım avantajlarının çokluğu nedeniyle çeşitli sektörlere yayılmıştır. Cam elyaf özelliğiyle çeşitli sektörlerde değerlendirilerek kullanılmaktadır. Hemen her sektörde cam elyaf tercih edilir. Fiberglass malzeme dayanıklı olmasıyla kolaylıkla deforme olmaz. Dayanıklı olması uzun süren kullanım avantajları da sağlar. Elektrik ve ısı karşısında yüksek dirençlidir. Diğer üretim malzemelerine kıyasla fiyatlarının uygun olması cam elyaf malzemeyi tercih edilir şekle getirmiştir. Fiberglass kullanım kolay ve rahat olmasıyla sıkıntı çıkarmamaktadır. Havuz kaplamalarında fiberglas tercih edilir.

Cam Elyaf Avantajları Ve Kullanım Alanları

Soğuktan ve sıcaktan etkilenmeyen fiberglass üretimlerin kullanımı geniştir. Sıvı geçirgenliği yoktur. Darbelere karşı direnç gösteren fiberglass şekli bozulmamaktadır. Farklı renkler ve şekillerde üretilmek için uygundur. Hafif malzemedir. Fiberglass özelliği ile kolay şekil verilmektedir. Paslanmaz madde olup küflenmez haldedir. Sağlığa dost olup her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Uzun ömürlü ve dayanıklı bir malzemedir. Avantajları ise oldukça dikkat çekici bir malzeme olmasını sağlamıştır. Dayanıklı ve ince yapısı olan cam elyaf özelliğiyle çeşitli sektörlerde kullanılır. En sık tercih edilen inşaat, havacılık, otomotiv, ulaşım alanlarında tercih edilir. Cam elyaf kullanımı diğer liflerden uygun olduğu için yapı sektörüne katkı sağlar.

Fiberglass Neden Kullanılmalı?

Pek çok alanda güvenle kullanılabilen cam elyafı sağlıklı olmasıyla tercih edilir. Yapıdan kaynaklı yanıcı özelliğine sahip olmamasıyla, kirece dayanıklı olması, darbelerden etkilenmiyor olması da son derece değerli haldedir. Konut, otomobil, ulaşım, uçak gibi alanlarda ihtiyaçlara göre kullanılır. Uzun ömürlü olması ve hafif olmasıyla bilinmektedir. Cam elyaf malzeme kimyasal ve mekanik bakımdan dayanıklı olmasıyla pek çok sektörde ve üründe kullanılabilir. Peyzaj ürünleri, mimari figürler, kubbeler, küreler gibi pek çok fiberglass ürün de üretimden tüm beklentileri karşılamaktadır.

Mimari Fiberglass Figürleri

İnşaat ve yapı sektörü, mimarlık projeleri, ofislerinin vazgeçilmezi fiberglass ürünleri olan figürler dayanıklılığı ile karşımıza çıkmaktadır. Mimari figürler dekoratif amaçla kullanılmasına ek olarak kaliteyle buluşarak dış ve iç mekan koşullarına uyumlu halde üretiliyor. Müşterilerin beklentilerini karşılamak amacıyla fiberglass esnekliği, alanında profesyonel ekiple kusursuz ürünler imal edilmektedir. Fiberglass ürün fiyatları ise piyasada yer alan diğer ürünlere göre ideal düzeydedir. Mekanlara renk katan mimari figürler sınırsız renk seçenekleri, dayanıklılığı da mimari çalışmalarda tercih edilir. Nem ve su karşısında dirençli olması, dekoratif maddelerle şekillendirilmesinin mümkün oluşu, kullanım alanının esnekliği gibi sebeplerle ilgi çeken tasarımlar yapılır. Parklar, alışveriş merkezleri, cadde ve yollar, kamu binaları ve belediyeler, oteller, eğitim kurumları gibi alanlarda kullanım şartlarından etkilenmeksizin uzun seneler aynı formda kalabilir. Fiberglass ürün çeşitleri genel olarak oldukça fazla olup en sık tercih edilen mimari figür üretimlerinde tasarım ekipleri müşterilere yeni çözümler sunuyor. Mekanların yapısı ve şartlarına uygun şekilde fiberglass ürün çizimleri yapılmakta, onayla beraber üretime başlanmaktadır. Heykel, küreler, kubbeler, insan ve hayvan figürleri gibi pek çok detay da fiberglass ürünlerin geniş yelpazesi altındadır.
 

Fiberglass Ürünler